Wycieczka objazdowa Fly & Drive - Grecja Kontynentalna 01-08.06.2015 Wylot z KTW Śniadanie 2150 zł/os

KONTAKT

Zabrze - Dodane przez My Travel Galeria Zabrze (firma) -

Wycieczka objazdowa Fly & Drive - Grecja Kontynentalna 01-08.06.2015 Wylot z KTW Śniadanie 2150 zł/os

Pełna treść ogłoszenia Wycieczka objazdowa Fly & Drive - Grecja Kontynentalna 01-08.06.2015 Wylot z KTW Śniadanie 2150 zł/os

1. Przelot do Salonik czarterem Grecos Holiday. Na lotnisku gości przywita rezydent Grecos Holiday. Następnie przekaże umowę wynajmu samochodu, mapę Grecji, listę hoteli z adresami i telefonami oraz proponowany przebieg trasy zwiedzania.
2. Impreza obejmuje noclegi w Salonikach, Delfach, Olimpii, Tolo, Atenach, Kalambace i Salonikach.
3. Hotele są 3 lub 4 gwiazdkowe. W cenie noclegów wliczone są śniadania w formie bufetu.
4. Autostrady. Opłaty za drogi na opisanej trasie wynoszą około 100 Euro.
5. Parkingi w miejscach noclegów są niestrzeżone i bezpłatne. Z wyjątkiem Aten, gdzie opłata za parking strzeżony wynosi około 6 Euro.
6. Przykładowy program zwiedzania proponowany przez Grecos Holiday.
1. dzień - przejazd do hotelu. W zależności od godziny przylotu samolotu proponujemy wieczorem spacer po centrum Salonik. Nocleg w Salonikach.
2. dzień - przejazd do Delf. Zachęcamy do zwiedzenia Muzeum Archeologicznego i Sanktuarium Apollina w Delfach, jednej z najważniejszych antycznych wyroczni, gdzie kapłanka Pytia decydowała o losach ówczesnego świata. W muzeum zobaczyć można m.in. Sfinksa z Naxos, Woźnicę, Skarbiec Ateńczyków, mur poligonalny, świątynię Apollina i teatr. Polecamy również wizytę w klasztorze Osios Loukas w Beocji (od Delf ok. 30 km) lub w wiosce Arachova (zimowej stolicy Grecji) położonej 12 km od Delf. Nocleg w Atenach.
3. dzień - przejazd piękną trasą przez Nafpaktos do Antrio. Po drodze można zatrzymać się w miejscowościach Itea (na kąpiel w morzu) lub Galixidi. Kolejną atrakcją będzie przeprawa na Peloponez przez najdłuższy na świecie pylonowy most podwieszany. Przejazd do kolebki igrzysk olimpijskich - Olimpii, gdzie warto zobaczyć Muzeum Archeologiczne i Sanktuarium Zeusa, m. in. posąg Hermesa, gimnazjon, świątynię Hery oraz stadion olimpijski. Nocleg w Tolo.
4. dzień - przejazd malowniczą trasą do nadmorskiego kurortu Tolo, położonego w północno-wschodniej części Peloponezu. Zachęcamy do zwiedzenia Myken, gdzie warto zobaczyć mury cyklopiczne, Lwią Bramę, okrąg grobowy A oraz domniemany grobowiec Agamemnona. Wieczorem obowiązkowo należy odwiedzić urocze Nafplio. Nocleg w Olympii.
5. dzień - polecamy zwiedzenie Argolidy i Kanału Korynckiego. Warto zobaczyć antyczny teatr w Epidauros, słynący z idealnej akustyki (nawet w 55. rzędzie słychać głos aktora na scenie). Obiekt powstał w absolutnej harmonii z przyrodą i jest to jedna z przyczyn jego doskonałości. Tutaj właśnie co roku latem swój talent prezentuje wielu światowej sławy artystów. Następnie starożytny Korynt - miasto Syzyfa, miejsce akcji mitu o Pegazie oraz siedziba cór Koryntu. W czasach klasycznych mieszkało tutaj 750 tysięcy ludzi. Apostoł Paweł spędził w Koryncie 18 miesięcy. Tutaj powstał "Hymn o miłości", jeden z najpiękniejszych fragmentów pisma świętego. Nocleg w Delfach.
6. dzień - zwiedzanie Aten. Oczywiście należy zwiedzić Akropol, święte wzgórze ateńskie - Partenon, Propyleje i Erechtejon. Warto też zobaczyć Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz zmianę warty przed Grobem Nieznanego żołnierza na placu Syntagma. Przejazd do Kalambaki. Nocleg w Kalambace.
7. dzień - zwiedzanie słynnych klasztorów w Meteorach, jednego z najważniejszych centrów prawosławia w Grecji. Przejazd do Salonik - stolicy Macedonii. Zachęcamy do zwiedzenia tego drugiego pod względem wielkości miasta Grecji. Warto tu zobaczyć punkt widokowy w dzielnicy Kastra, bazylikę świętego Demetriusza, Plac Arystotelesa oraz Biała Wieża. Nocleg w Salonikach.
8. dzień - przejazd na lotnisko w Salonikach, zdanie samochodu, wylot do Polski lub transfer autokarem do jednego z hoteli Grecos Holiday na Chalkidiki lub Riwierze Olimpu na tygodniowy wypoczynek.

Więcej ciekawych ofert w naszym biurze - zapraszamy:
Biuro: Galeria Zabrze poziom II
ul. Wolności 273
41-800 Zabrze
Tel. : +48 32 793 95 15
Tel.Kom.: +48 696005703, 696005702

Mapa ZabrzeProfil założony około 4 lata temu

Zapytaj o ogłoszenie - Wycieczka objazdowa Fly & Drive - Grecja Kontynentalna 01-08.06.2015 Wylot z KTW Śniadanie 2150 zł/os ,2 150 zł


Polecane, ciekawe strony z Zabrza. Prowadzisz serwis o Zabrzu lub zwiazany z Zabrze - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Powiatowy Urząd Paracy w Zabrzu !Zobacz stronę Górnik Zabrze !Zobacz stronę Serwis Społecznościowy w Zabrzu !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Zabrze City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Zabrza: Gliwice ogłoszenia - Bytom darmowe ogłoszenia - Chorzów ogłoszenia bezpłatne - Katowice ogłoszenia - Sosnowiec sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Zabrze City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj